Koncert Waldemara Malickiego

Wiele osób pewnie zada pytanie: "Kto to jest ten Malicki?" :D Ja nie wiedziałam o jego istnieniu aż do 27 kwietnia br. Tego dnia mój TŻ (Towarzysz Życia; określenie wizażowe ;)) znalazł informację, że w naszym mieście odbywa się koncert tego jegomościa w związku z obchodami Roku Chopinowskiego, i stwierdził, że możnaby się przejść. Szczerze mówiąc nie byłam zbyt entuzjastycznie nastawiona do tego pomysłu, zwłaszcza, że musiałabym tam pędzić od razu po pracy. No ale dałam się przekonać, w końcu trzeba się "ukulturnić" (wolę to słowo od odchamić :D) od czasu do czasu. I nie żałuję - było super!!! Spodziewałam się poważnego koncertu bardzo poważnego artysty i kilku utworów zagranych przez uczniów szkoły muzycznej, gdzie koncert ten miał miejsce. A tu czekało mnie zaskoczenie i miła niespodzianka - bite dwie godziny świetnie zagranej muzyki i przede wszystkim śmiechu. Muzyka Chopina i dzieje muzyki na świecie zostały podane w sposób lekki i przyjemny, zrozumiały dla każdego, a przy tym było śmiesznie, czasami wręcz kabaretowo. Pan Malicki spowodował u mnie przyjemny ból polików od ciągłego rechotania z jego tekstów i interpretacji utworów. Aż nie chciało się z tego koncertu wychodzić! Czułam się trochę jak Alicja w Krainie Czarów - zamknięta w niewielkiej sali koncertowej, odgrodzona kurtyną muzyki od banalnej rzeczywistości, oprowadzana po świecie Chopina przez uroczego i dowcipnego przewodnika. Żyć nie umierać! Polecam każdemu - jak macie okazję iść na koncert pana Malickiego nie wahajcie się ani sekundy! Warto!!!

Dla zainteresowanych podaję stronki, gdzie możecie znaleźć więcej informacji o Waldemarze Malickim:
Oficjalna strona Waldemara Malickiego
Jest też sporo filmików na youtube ;)

2 komentarze:

  1. Ja od siebie również gorąco polecam spotkanie z Panem Malickim. Klasyka muzyki (uwielbiam jego koncerty z ariowym repertuarem) plus dużo humoru z klasą i na poziomie.
    Zdecydowanie warto.

    OdpowiedzUsuń
  2. O, to muszę poszukać takich koncertów gdzieś na necie, bo Pan Malicki mnie zachwycił ^_^ Bo na żywo to pewnie długo go nie zobaczę :(

    OdpowiedzUsuń

TALK TO ME :D

Blogging tips